DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День студента, День збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, 100-річчя УНР і Центральної Ради, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

Літературний конкурс молодих поетів «ТАРАСОВИМИ ШЛЯХАМИ»

2 березня 2018 р. у ДІАЗ «Стара Умань» відбувся підсумковий етап міського конкурсу молодих поетів «Тарасовими шляхами».

На конкурс були запрошені переможці у двох номінаціях, які визначилися попередньо у віковій категорії 15-19 років і 20-25 років.

Перша група була більш чисельною. У фінальній частині члени журі побачили представників Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Аксьоненко Анастасію та Смілянець Олександру, Уманського педагогічного коледжу імені Тараса Шевченка – Варламову Вікторію і Тетерука Олександра, Уманського національного університету садівництва – Стасюк Лілію і Коцуренко Юлію, Уманського училища Локтіонову Марію та Кім Крістіну. Від шкільної молоді журі приємно здивувала учениця ЗОШ № 7 Москович Олександра. З Київського коледжу туризму і готельного господарства світ поезії представляла Орлова Валерія.

Друга група була представлена університетами м. Умані: Кашоїд Віталій виборював головний приз від УДПУ імені Павла Тичини, а Горська Ліна, Єжелик Олександр, Черненко Людмила, Швець Наталія боролися за нагороду від УНУС – Чашу Мудрості у вигляді Кубка.

Почесне журі очолювала начальник відділу культури Уманської міської ради Гейко Тетяна Миколаївна, члени журі – начальник відділу у справах сім'ї та молоді Уманської міської ради Вдовиченко Наталія Вікторівна, декан історичного факультету Анатолій Карасевич.

Переможницею конкурсу у першій номінації стала студентка історичного і філологічного факультету Смілянець Олександра – учасниця поетичного клубу «Кліо», який ось уже шостий рік поспіль збирає невгамовну молодь історичного та інших факультетів навколо поетичних перлин душі українського народу. Збираються однодумці і патріоти, щоб поговорити відверто у прозі і здивувати у поезії. Теми різні – про наше майбуття і сьогодення, відстоювання своєї позицію не заважаючи іншій тощо.

За сприяння деканату і міських меценатів світ побачили уже три збірки молодих поетів. До друку проситься четверта. Про цю весну – сумну, але більш обнадійливу, ніж попередня, бо ще більше просвітліло на Сході, і з’явилися посмішки на заплаканих обличчях. Про тих, які чекають, бо вже навчилися за чотири роки кохати і ненавидіти. Хочеться у цьому році написати про них поеми і оди, торкнутися глибини їхньої душі і сказати так переконливо, щоб вони повірили, а головне – відчули душею, як ті, що вросли в окопи нашої Незалежності, чекають Весни і вірять у Ваше Кохання.

Я Вас усіх щиро вітаю зі святом Весни і бажаю бути завжди бажаними, надійними і коханими!