МІСЬКИЙ КОНКУРС ЕСЕ «Я – УКРАЇНЕЦЬ»

26 вересня прогресивна спільнота європейського континенту відзначає Європейський день мов. Свято було проголошено Радою Європи і підтримано Європейським союзом під час Європейського року мов - 6 грудня 2001 р.

ОСНОВНА МЕТА СВЯТА – заохочення вивчення і освоєння різних мов як у школах, так і поза ними упродовж усього життя людини, при цьому поняття європейські мови розуміється у більш широкому сенсі, ніж сукупність офіційних мов країн-членів Євросоюзу.

Влада Умані напередодні Дня міста провела у цей день патріотично налаштоване виховне дійство з досить аргументованою історичним часом назвою – «Я – УКРАЇНЕЦЬ». Взяти участь у ньому виявили бажання учні загально-освітніх шкіл міста Умані, студенти медичного коледжу, агроколеджу, Уманського національного університету садівництва та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

viber image

Конкурс проводився у вигляді підготовки і прослуховування у присутності учасників і журі тексту – есе, яке зачитував особисто автор. Журі конкурсу відпрацювали критерії оцінювання, а саме:

Дотримування стилістичних та синтаксичних правил (10 балів);

Послідовність, логічність викладення автором думок (20 балів);

Оригінальність, креативність і неординарний погляд автора на проблему (20 балів).

Головою журі було обрано ТЕТЯНУ ГЕЙКО – начальника міського відділу культури. До складу журі увійшли: НАТАЛІЯ ВДОВИЧЕНКО - начальник Відділу у справах сім’ї та молоді; НІНА МИХАЙЛОВА – голова літературного об’єднання «ЛІТ’о», автор поетичних і прозових збірок; ПАВЛО ЯМЧУК – доктор філософських наук, професор, академік Уманського національного університету садівництва; АНАТОЛІЙ КАРАСЕВИЧ – професор, Заслужений працівник освіти України, декан історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини.

В цілому захід вдався. Про це говорили учасники конкурсу, глядачі. В цьому були одностайними члени журі і дякували його організаторам. Особливо гарно прозвучала серед присутніх школа №7. Так, до фіналу, де взяли участь 10 учнів із трьох шкіл (№7 – 7, №3 – 1 і №11 – 2), золоту сімку представляла команда ЛЮДМИЛИ ЛІСОВОЇ, вчительки української мови ЗОШ № 7.

У номінації «УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ» перше і друге місце завоювали КРАВЕЦЬ СВІТЛАНА і МАЙБОРОДА АНАСТАСІЯ  (ЗОШ № 7), третє -  СТЕПОВИК АННА (ЗОШ №3) .

У номінації «СТУДЕНТСЬКА МОЛОДЬ» переможцем стала ОЛЕКСАНДРА СМІЛЯНЕЦЬ – студентка третього курсу історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини. Друге місце виборола КАТЕРИНА АДАМЕНКО (УНУС), третє -  МАКАРЕНКО ЮРІЙ (Агроколедж).