New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

ВЕЛЬМИШАНОВНА ОСВІТЯНСЬКА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Деканат, профспілкова організація і Студентська рада щиро вітає всіх Вас з найгуманнішим, найсвятішим і найулюбленішим святом України і світової спільноти - ДНЕМ УЧИТЕЛЯ.

Бажаємо ВАМ, дорогі колеги, здоров’я і професійної наснаги, нових цікавих освітянських задумів і неординарних звершень у справі підготовки учительської когорти  для національної української школи. Нехай на цій почесній освітянській ниві Вашими супутниками будуть професіоналізм, креативність, повага до учнівської аудиторії і любов до України.

viber image

ІСТОРІЯ СВЯТА

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ  або ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ — професійне свято працівників освіти України. Відзначається щорічно у першу неділю жовтня.

Свято вчителів почали відзначати в СРСР з 1965 р. Офіційно День вчителя був закріплений 1980 р. Постановою Президії Верховної Ради Радянського Союзу «Про святкові і пам'ятні дати».

У незалежній Україні День працівників освіти встановлено «…на підтримку ініціативи працівників освіти України…» згідно з Указом Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 р.

За рішенням ЮНЕСКО ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УЧИТЕЛІВ з 1994 р. відзначають 5 жовтня. Відповідні зміни дати були прийняті і кількома пострадянськими країнами, зокрема у Росії, Азербайджані, Білорусі, Вірменії. Натомість в Україні, Казахстані, Киргизстані, Латвії цей день продовжують відзначати у першу неділю жовтня.

Уперше педагогів привітали з квітами й подарунками у 1947 р. у бразильському місті Сан-Пауло. Тоді ж питання про свято почали обговорювати у США. Сталося це завдяки вчительці з Арканзасу МАТТІ ВІТ ВУДРИДЖ, яка у 1944 р. написала листа у Білий Дім.  У листі йшлося про те, що пора вже виділити протягом року, один день коли б привітали людей, які займаються вихованням молодих поколінь, а отже — роблять чималий внесок у майбутнє країни. Лист потрапив до рук першої леді, ЕЛЕОНОРИ РУЗВЕЛЬТ, яка виступила з цим питанням в американському конгресі та переконала чиновників у необхідності такого свята.

Свято вчителя почали відзначати за радянських часів, у 1965 р., а офіційно цей день став урочистим з 1980 р.  У незалежній Україні указ про відзначення Дня працівників освіти президент підписав у 1994 р.

5 жовтня 1966 р. у Парижі відбулася міжнародна конференція, присвячена питанням становища вчителів. На цій конференції вперше на міжнародному рівні: обговорили стандарти підготовки педагогів склали рекомендації щодо статусу вчителів, їх працевлаштування та умов роботи. І все ж проблеми недостатньої оцінки роботи вчителя, оплати й умов праці, професійної мотивації тощо існують по сьогодні. Тому кожен рік ООН визначає актуальну тему ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ УЧИТЕЛЯ. Наприклад, у 2011-му визначили тему «Вчителі за ґендерну рівність», у 2014-му — «Інвестуйте в майбутнє, інвестуйте у вчителів!», у 2016-му — «Високий статус учителя — визнання цінності професії».

5 ЖОВТНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ відзначають у понад 100 країнах. З-поміж країн, у яких це свято припадає на інші дати: Туреччина — листопад; Нідерланди — грудень; Іспанія — січень; Китай, Індія та Арґентина — вересень.