Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

ВЕЛЬМИШАНОВНА ОСВІТЯНСЬКА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Деканат, профспілкова організація і Студентська рада щиро вітає всіх Вас з найгуманнішим, найсвятішим і найулюбленішим святом України і світової спільноти - ДНЕМ УЧИТЕЛЯ.

Бажаємо ВАМ, дорогі колеги, здоров’я і професійної наснаги, нових цікавих освітянських задумів і неординарних звершень у справі підготовки учительської когорти  для національної української школи. Нехай на цій почесній освітянській ниві Вашими супутниками будуть професіоналізм, креативність, повага до учнівської аудиторії і любов до України.

viber image

ІСТОРІЯ СВЯТА

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ  або ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ — професійне свято працівників освіти України. Відзначається щорічно у першу неділю жовтня.

Свято вчителів почали відзначати в СРСР з 1965 р. Офіційно День вчителя був закріплений 1980 р. Постановою Президії Верховної Ради Радянського Союзу «Про святкові і пам'ятні дати».

У незалежній Україні День працівників освіти встановлено «…на підтримку ініціативи працівників освіти України…» згідно з Указом Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 р.

За рішенням ЮНЕСКО ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УЧИТЕЛІВ з 1994 р. відзначають 5 жовтня. Відповідні зміни дати були прийняті і кількома пострадянськими країнами, зокрема у Росії, Азербайджані, Білорусі, Вірменії. Натомість в Україні, Казахстані, Киргизстані, Латвії цей день продовжують відзначати у першу неділю жовтня.

Уперше педагогів привітали з квітами й подарунками у 1947 р. у бразильському місті Сан-Пауло. Тоді ж питання про свято почали обговорювати у США. Сталося це завдяки вчительці з Арканзасу МАТТІ ВІТ ВУДРИДЖ, яка у 1944 р. написала листа у Білий Дім.  У листі йшлося про те, що пора вже виділити протягом року, один день коли б привітали людей, які займаються вихованням молодих поколінь, а отже — роблять чималий внесок у майбутнє країни. Лист потрапив до рук першої леді, ЕЛЕОНОРИ РУЗВЕЛЬТ, яка виступила з цим питанням в американському конгресі та переконала чиновників у необхідності такого свята.

Свято вчителя почали відзначати за радянських часів, у 1965 р., а офіційно цей день став урочистим з 1980 р.  У незалежній Україні указ про відзначення Дня працівників освіти президент підписав у 1994 р.

5 жовтня 1966 р. у Парижі відбулася міжнародна конференція, присвячена питанням становища вчителів. На цій конференції вперше на міжнародному рівні: обговорили стандарти підготовки педагогів склали рекомендації щодо статусу вчителів, їх працевлаштування та умов роботи. І все ж проблеми недостатньої оцінки роботи вчителя, оплати й умов праці, професійної мотивації тощо існують по сьогодні. Тому кожен рік ООН визначає актуальну тему ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ УЧИТЕЛЯ. Наприклад, у 2011-му визначили тему «Вчителі за ґендерну рівність», у 2014-му — «Інвестуйте в майбутнє, інвестуйте у вчителів!», у 2016-му — «Високий статус учителя — визнання цінності професії».

5 ЖОВТНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ відзначають у понад 100 країнах. З-поміж країн, у яких це свято припадає на інші дати: Туреччина — листопад; Нідерланди — грудень; Іспанія — січень; Китай, Індія та Арґентина — вересень.