Блог декана

New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

СЛАВА УКРАЇНІ!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ХРИСТИЯНСЬКІ ЦІННОСТІ В СИСТЕМІ ОСВІТИ: ТЕОРІЯ, ТРАДИЦІЇ, ПРАКТИКА".

16 листопада 2018 року на базі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція ,,Християнські цінності в системі освіти: теорія, традиції, практика.

4

Співорганізаторами конференції стали Державний історико-архітектурний заповідник ,,Стара Умань”, Київський національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Чернівецький парвославний богословський інститут. Модератором пленарного засідання був кандидат філософських наук, професор, декан історичного факультету Карасевич Анатолій Олександрович.

2

 

На конференції були розглянуті питання, які визначають теоретичну сутність і практичну значущість розвитку християнських цінностей в системі освіти:

– християнські духовні цінності та їх виховний потенціал;

– християнська теологія у світських навчальних закладах: місце, роль і перспективи;

– держава і церква в історії Європи;

– християнські конфесії Уманщини: історія і сучасність.

Під час проведення конференції було заслухано та обговорено змістовні та цікаві доповіді доктора філософських наук, професора кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва Ямчука Павла Миколайовича ,,Християнська особистість в добу інформаційного суспільства: проблеми, виклики, перспективи”; доктора філософських наук, професора кафедри філософії та суспільних дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини  Лозко Галини Сергіївни ,,Трансформації української аксіології під впливом глобальних детермінант”; доктора історичних наук, професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Кривошеї Ірини Іванівни ,,Тестаменти козацької старшини другої половини XVII ст.: інформаційні можливості джерела”; аспірантки кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Перепелюк Ольги Максимівни ,,Поширення італійського впливу на церковний спів у Київській єпархії ХІХ століття”.

1

3

Професор Карасевич А. О.. зробив підсумки роботи конференції, наголосивши на значущості продовження наукових досліджень християнських цінностей та їх впливу на формування морально-етичної культури молоді.