ДВАНАДЦЯТІ УМАНСЬКІ КРАЄЗНАВЧІ ЧИТАННЯ

На початку жовтня Науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» провела Дванадцяті Уманські краєзнавчі читання. Це традиційний символічний звіт лабораторії про наукові дослідження регіональної історії. Особливістю цьогорічних читань, – зазначила керівник лабораторії доктор історичних наук, професор Тетяна Кузнець, – було те, що з доповідями виступають молоде поповнення лабораторії. Це кращі випускники та теперішні магістранти історичного факультету: випускник факультету, який закінчив аспірантуру і успішно захистив дисертацію, кандидат історичних наук Ігор Опацький; випускниця факультету, аспірантка Ольга Перепелюк; магістранти факультету Ірина Гончарук та Марина Федорова. Окрім членів лабораторії, учасниками історичних читань були студенти першого та другого курсів історичного факультету.

На сайт 1

На сайт 2

Доповідачі читань зацікавили присутніх інформацією про Уманське товариство охорони пам’яток старовини і мистецтва та його роллю у дослідженні минулого краю, про церковний спів у ХІХ ст., про кінематограф в Умані у першій половині ХХ ст., про уродженця Умані гетьмана Правобережної України Михайла Ханенка тощо. Загальним підсумком історичних читань стало тверде переконання в тому, що історія нашого краю потребує все нових і нових дослідницьких зусиль, а тому здібна студентська молодь має великі можливості для формування своїх дослідницьких умінь.

На сайт 3

На сайт 4