изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

День вишиванки – це свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

1502312 756813174357204 4664386282809802238 o

3ж

Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім як просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

99439902 818586515215944 4334996992494141440 o

изображение viber 2020 05 18 16 04 38

Вже традиційно на історичному факультеті, кожний третій четвер травня, ми святкуємо День вишиванки. За невеликий час це свято вкорінилася у нашу українську свідомість  і тепер, ми вбираємося у вишиванки і вшановуємо різнобарвну культуру нашого народу.

изображение viber 2020 05 18 16 04 45

изображение viber 2020 05 18 16 05 47

Як показує досвід, студенти і викладачі історичного факультету в цей день, завжди позитивні та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів добробуту, краси, сили та оберегів.

новый коллаж12635

изображение viber 2020 05 18 16 04 53

изображение viber 2020 05 18 16 05 09

Що символізує колір вишиванки:

• Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
  • Білий колір – символ невинності і оберіг від нещастя та лихого ока.
  • Чорний колір – багатство і достаток.
  • Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
  • Зелений – жіночий колір.
  • Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.
  • изображение viber 2020 05 18 16 04 52