ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА, ДОКТОРА ГАБІЛІТОВАНОГО НОРБЕРТА КАСПАРЕК

7 травня 2024 р. з нагоди Дня Конституції здобувачі вищої освіти, аспіранти та науково-педагогічні працівники історичного факультету на сервісі Google Meet були учасниками онлайн -зустрічі з професором, доктором габілітований Норбертом Каспареком, який прочитав лекцію "Конституція 3 травня 1791 р. в політичній культурі та історичній пам'яті поляків першої половини ХІХ ст."

photo 5323300179287334161 y 1

Професор Норберт Каспарек - відомий дослідник Листопадового повстання 1830-1831 рр., директор Державного Архіву в Ольштині, керівник кафедри історії Польщі Вармінсько-Мазурського університету. Сфера наукових інтересів: військова історія, повстання, бунти та революції у ХІХ ст., "Велика еміграція", мемуаристика та джерелознавство ХІХ ст.

Гостьова лекція польського професора була присвячена Конституції 3 травня 1791 р., яка була затверджена Великим сеймом (1788-1792) Речі Посполитої. Норберт Каспарек акцентував увагу слухачів на тому, як поляки зберігали пам'ять про Конституцію 3 травня, який вплив вона мала на політичну культуру польської еліти. Переклад забезпечив аспірант Історичний факультет УДПУ фахівець Польського культурно-освітнього центру Антон Терешук. Модератор - проф. Ігор Кривошея.