Студенти-історики взяли участь в урочистостях з нагоди утворення Української Козацької держави

Студенти історичного факультету взяли участь в урочистостях з нагоди 365-ої річниці утворення Української Козацької держави. Заходи відбулися на території козацької столиці – міста Чигирина.

Святкування відкрилися молебнем за Соборну і незалежну Україну та во здравіє українського козацтва у церкві Святих апостолів Петра і Павла. У молебні взяли участь керівництво Черкаської області - голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Валентина Коваленко, заступники голови ОДА та голови обласної ради, голови райдержадміністрацій та районних рад.

9ZuXhqhjxDU
Потому, урочистою ходою, учасники свята піднялись на Богданову гору і поклали квіти до пам’ятника Гетьману Війська Запорозького Богдану Хмельницькому. Голова облдержадміністрації озвучив присутнім вітання з нагоди 365-річчя утворення Української Козацької держави від Президента України Петра Порошенка, а також було зачитано привітання від Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка. Делегація нашого університету взяла участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятника Богдана Хмельницького.

MRRyWiz6dpY
Потім студенти історичного факультету під керівництвом заступників декана з навчальної та виховної роботи Ольги Скус і Антоніни Кукурузи відвідали музей Богдана Хмельницького, залишки бастіону Петра Дорошенка, а частини Чигиринської фортеці ХVІІ століття  нагадали про козацьке минуле краю. З Чигирина вирушили до родинного гнізда славетного роду Хмельницьких, села Суботів, де зберігся маєток великого гетьмана. Велике зацікавлення викликала Іллінська церква, яка була збудована на кошти Богдана Хмельницького і могла під час війни слугувати оборонною спорудою, а згодом стала усипальницею гетьмана.

Студенти історичного факультету вдячні адміністрації університету в особі ректора професора Наталії Семенівни Побірченко та голови профспілки університету доцента Олександра Семеновича Осадчого за надану можливість відвідати гетьманську столицю у дні відзначення 365-х роковин утворення Української козацької держави.