Міжнародна конференція «Фортеці Європи XVIII століття: Річ Посполита обох народів і сусідні країни»

24 – 25 квітня 2015 року в Ченстохові (Республіка Польща) відбулася міжнародна конференція «Фортеці Європи XVIII століття: Річ Посполита обох народів і сусідні країни», як спільно підготували та провели Інститут історії Академії імені ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Польське Історичне Товариство, історичний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань». Конференція стала ще одним підтвердженням плідної співпраці між польським та українським ВНЗ, яка триває з 2008 року. З цікавими доповідями про історію, структуру та специфіку фортифікаційних споруд XVIII століття на цьому науковому форумі виступили учені країн Центрально-Східної Європи. У своєму виступі на пленарному засіданні професор Ігор Кривошея ознайомив учасників конференції з сторінками історії уманської фортеці.