Круглий стіл на тему «Правові та етичні аспекти міжнаціональної та міжконфесійної злагоди»

На базі історичного факультету  Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за участю юристів, представників громадських та релігійних організацій відбулося засідання круглого столу на тему «Правові та етичні аспекти міжнаціональної та міжконфесійної злагоди». Організаторами заходу виступили Асоціація українських правників, Київський українсько-польський університет та Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.
 Проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної історії Влада Сокирська представила науковій спільноті університету доповідачів, зазначивши, що проведення цього заходу в УДПУ – не випадковість: «Розташований в центрі України наш ВНЗ має всі підстави стати центром наукових розробок та досліджень».

ks2

Виголосивши вступне слово та привітавши шанованих гостей, ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Олександр Безлюдний побажав плідної роботи всім учасникам круглого столу.

ks1
 Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, заслужений юрист України Василь Костицький ознайомив аудиторію з доповіддю на тему: «Теолого-соціологічне розуміння права: основа та межі свободи». Відомий юрист говорив про складові державної ідентичності, якими є: віра, національна ідея, мова, духовно-культурна спадщина, політико-правова традиція, побутова культура.

ks3
Про природу історико-правових проблем міжнаціональних відносин в Російській імперії на засіданні говорив доктор юридичних наук, професор кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Захарченко.

ks4
Цікаві факти по темі «Історико-правові проблеми взаємин церкви і держави» представила у своїй доповіді кандидат юридичних наук, асистент кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іванна Мацелюх.

ks5

Зацікавила учасників круглого столу і наступна тема обговорення – «Паломництво до Умані: національно-правові та міжнародні виміри», яку озвучив помічник головного Рабіна Об’єднання іудейських громад України Геннадій Білорицький

ks6
Виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи» Максим Васін озвучив доповідь тему «Актуальні питання державно-конфесійних відносин в Україні».

ks7
ks8
«Роль громадських організацій у вирішенні проблем міжнаціональних та міжконфесійних відносин» - з такою промовою виступив голова Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради Володимир Сивак.

ks9
ks10
Державний нотаріус Уманської державної нотаріальної контори Людмила Дашицька розповіла про вплив туризму, зокрема, паломників-хасидів на міський бюджет.

ks12
На закінчення заходу доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, заслужений юрист України Василь Костицький наголосив: «Свобода виборюється мудрістю» й побажав, щоб УДПУ імені Павла Тичини став базовим начальним закладом для подальшого обговорення правових та етичних аспектів міжнаціональної та міжконфесійної злагоди.

ks11