Лялька-мотанка: майстер-клас зі створення

Кожна людина на землі мріє мати оберіг, який захистить від зла та біди, який допоможе виконати найзаповітніше бажання та дасть сили побороти негаразди . У нашого народу здавна такий оберіг існував – це лялька-мотанка.
13 жовтня на історичному факультеті відбувся майстер-клас з виготовлення прадавнього оберегу. Майстриня Ольга Дмитрівна Собкович навчала викладачів та студентів факультету техніці створення ляльок.

Ольга Дмитрівна розкрила секрети різноманітних технологій виготовлення традиційних вузликових іграшок , які не шиються, а робляться лише за допомогою шматка тканини, ниток, стрічок, шляхом намотування, можна з добавленням всередину зернят, - лялька-круп'яничка, яка приносить власникові достаток,благополуччя, успіхи та мир.

Далі на заході майстриня розповіла присутнім про історію народної іграшки, як оберегу, символу мудрості, хранительці роду, про її духовний зміст, який закладали наші предки у виготовлення сакральних образів української культури та безліч цікавої інформації про обряди та звичаї наших пращурів.

Захід приніс усім його учасникам гарний настрій, залишив з приємними враженнями, подарував велике натхнення до подальшої творчої наснаги і збагатив знаннями про історію та культуру рідного краю.