ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Екскурсія пам'ятними місцями Другої світової війни

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 У річищі заходів з вшанування 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі – на історичному факультеті відбулася низка заходів, спрямованих на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників України.
 16 травня 2016 р. студенти ІІІ курсу історичного факультету спільно з викладачами кафедри історії України з метою увічнення пам’яті загиблих воїнів та жертв війни, відвідали територію колишнього концентраційного табору «Уманська яма» (Schtalag 349) та меморіальний комплекс, створений на місці лазарету (так званий «Revir №3»).

19
20
 Біля пам’ятного  знаку  вшанування пам’яті військовополонених, що загинули в «Уманській ямі», меморіальний захід відкрив в.о. декана історичного факультету, професор Анатолій Карасевич. Анатолій Олександрович наголосив на факті вседержавного вшанування пам’яті воїнів-захисників часів Другої світової війни.

Анатолій Карасевич

Доцент кафедри історії України Марія Рогожа зупинилася на перебігу воєнних дій в нашому краї, що зумовили появу першого концентраційного табору на території України – «Уманської ями». Мова йшла про трагедію оточення 6-ї та 12-ї армій і полонення 103-х тисяч бійців. Скільки їх було кинуто гинути під дулами фельджандармерії від ран, голоду і холоду – ніхто не знає. По сьогоднішній день ми не знаємо ні кількість загиблих безпосередньо в концтаборі та лазаретах, ні всіх імен. Але пам'ять зобов’язує не тільки рідних, але й усіх нас стояти на сторожі не повторення злочинів проти людяності. 

Марія Рогожа
22
 
23
Пам'ять всіх загиблих воїнів, що вмирали на полях України та на полях Другої світової війни, і тих, що продовжують сьогодні вмирати за рідну землю – було вшановано хвилиною мовчання та покладено квіти.