ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

На історичному факультеті вшанували пам’ять депортованих кримських татар

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

  До 72-ї річниці депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова історичним факультетом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було організовано пам’ятні заходи з вшанування пам’яті депортованих кримських татар.
 Кураторами академічних груп історичного факультету були проведені тематичні кураторські години, темою для обговорення яких стали трагічні події 18 травня 1944 року. Викладачі обговорили зі студентами злочинні акції, здійснені радянськими каральними органами, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічними чином вплинули на його історичний шлях. Темою для обговорення стала і боротьба за право повернутися кримським татарам на історичну Батьківщину. Джеббар Акимов, Юрій Османов, Мустафа Джемілєв та, звичайно ж, генерал Петро Григоренко – люди, які в умовах замовчування та фальшування історичної правди боролися за її відновлення. 
18 травня в актовій залі університету було організовано перегляд фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Хайтарма» - першого художнього фільму про геноцид кримськотатарського народу. Перед показом фільму учасникам було запропоновано ще раз переглянути переможний виступ Джамали на Євробаченні з піснею «1944». В.о. декана історичного факультету Анатолій Карасевич зазначив, що завдяки Джамалі вся Європа відчула біль депортованого народу та дізналася про ті страшні події, а завдяки Ахтему Сеїтаблаєву ми маємо можливість ще й побачити на прикладі конкретних людських доль, як відбувалася депортація цілого народу. 

Анатолій Карасевич
 Після цього біля стін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся мітинг пам’яті та солідарності з кримськотатарським народом. Учасники мітингу ( окрім студентів до нього приєдналися ще й жителі міста) виклали з запалених свічок контури тарак-тамги та вшанували пам’ять жертв геноциду хвилиною мовчання. Закінчилися пам’ятні заходи виконанням гімнів України та кримськотатарського народу.

Хайтарма депортація Умань удпу
хайтарма реквієм депортація умань

хайтарма реквієм депортація умань

хайтарма реквієм депортація умань