Лекція професора університету імені Яна Кохановського для першокурсників

В рамках проекту «Відкрита лекція». до читання лекцій на історичному факультеті запрошуються кращі викладачі України та Європейських країн, науковці провідних установ НАН України, громадські діячі. 12 вересня в рамках цього проетку для студентів першого курсу прочитав лекцію професор університету імені Яна Кохановського в Кельцах (Республіка Польща) Вєслав Цабан.

Представив гостя завідувач кафедри загальної історії УДПУ імені Павла Тичини професор Ігор Кривошея.

Тема лекції була присвячена пам’яті і мемуарній літературі поляків, що проживали в Україні, Білорусії та Росії у ХІХ столітті. Пан Вєслав під час своєї лекції наголосив на вкладі поляків у розвиток воєнного мистецтва, топографії, картографії, військової авіації на територіях, що входили до складу Російської імперії.

На завершення лекції Вєслав Цабан проінформував про життя української діаспори в Кєльцах, про особливості навчання студентів з України в університеті імені Яна Кохановського та відповів на питання з слухацької аудиторії.