ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Презентація історичних видань до 400-річчя першої писемної згадки про місто Умань

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

  28 вересня 2016 року на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася презентація-зустріч з авторським колективом довідника «Краєзнавці Черкащини» й монографії Людмили Якименко та Ігоря Кривошеї «Надія Суровцова (1896 - 1985): У пошуках втраченого часу».

400r2
Про довідник «Краєзнавці Черкащини» цікаво розповів керівник проекту – голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Василь Мельниченко. В переліку дослідників історії рідного краю ціла когорта уманців, які вже пішли з життя, але пам'ять про них зберігають сучасники: В. Стефанович, М. Комарницький, Г. Храбан, М. Мельниченко та ін. Василь Мельниченко зауважив, що і сьогодні на Уманщині продовжуються регіональні дослідження силами таких подвижників краєзнавців, як Петро Горохівський, Тетяна Кузнець, Зінаїда Священко, Владилена Сокирська та ін.

400r5

Керівник науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини», доктор історичних наук, професор Тетяна Кузнець, яка рецензувала монографію, присвячену Надії Суровцовій, зауважила, що у цього року на державному рівні цій непересічній постаті виповнилося б 120 років. Надія Віталіївна Суровцова була першою, хто зачитав Перший Універсал Центральної Ради в Умані, захистила докторську дисертацію, пережила вимушену еміграцію, а потім пройшла через «пекло» сталінських таборів. Повернувшись до Умані, вона активно поринула в міське культурне життя і дуже багато зробила для українства у нелегкий період 60-80-х років ХХ століття.


400r3


Один з авторів монографії – професор Ігор Кривошея, розповів про роботу над дослідженням і підготовкою його до видання.


400r4