ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Наукова конференція «Михайло Грушевський в об’єктиві реальності: до 150-річчя з дня народження»

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

  29 вересня 2016 року кафедра історії України провела наукову конференцію «Михайло Грушевський в об’єктиві реальності: до 150-річчя з дня народження».

20
27
Модератор конференції, доцент кафедри історії України Ольга Лісовська надала слово завідувачеві кафедри, доценту Марії Рогожі, яка у вступному слові зауважила, що так склалось, що 29 вересня 1941 року в Києві, в Бабиному Яру розпочались розстріли євреїв, і запропонувала вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання.

24
А далі завідувач кафедри, доцент Марія Рогожа наголосила, що відповідно до Указу Президента України від 9 лютого 2015 року «Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського» викладачі кафедри та студенти історичного факультету, як вияв поваги до унікального доробку історика, підготували наукову конференцію, а науковою бібліотекою університету було підготовлено виставку праць з фондів бібліотеки.

26

23

18
19
На конференцію був запрошений і виступив з доповіддю «Історія Східного Поділля в науковій спадщині Михайла Грушевського» доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Іван Миронович Романюк. У виступі йшлося про питомо подільські витоки майбутньої громадянської зрілості, усвідомленого українства М. Грушевського.

21

Студентка 31 групи історичного факультету Олеся Караман розповіла про садибу Грушевських як символ українства у Києві і наголосила на зруйнуванні її муравйовцями в ході першої більшовицької війни проти УНР.

28

Магістрантка Олександра Квасневська зупинилася на основоположних характеристиках світобачення, світосприйняття Михайла Грушевського.

29
Готуючись до участі в конференції вона опрацювала «Спогади», відвідала меморіальний музей Михайла Грушевського в Києві, значну частину матеріалу почерпнула із «Щоденника» Є. Чикаленка та «Спогадів» Н. Суровцової. Вся її доповідь ще раз відкрила учасникам конференції масштаби величі цієї людини, її людську і громадянську сутність.


22