Дні європейської спадщини в УДПУ

24-25 вересня в Умані вперше пройшли «Дні європейської спадщини». Умань на запрошення міста Львова приєдналася до Європейського проекту щодо привернення уваги до культурної спадщини. Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі. Під час проведення заходів перевага надається об’єктам, які зазвичай не відкриті для огляду. На таких об’єктах проводитимуть спеціальні заходи, зокрема тематичні екскурсії, виставки, концерти, майстер-класи тощо. Усі бажаючі можуть безкоштовно відвідати пам’ятки культурної спадщини.

HzJek5sVvEA

Долучився до проекту і Уманський державний педагогічний університет, адже його головний корпус внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України місцевого значення.
Уманчани та студенти звикли називати будівлю «старий корпус», але мало хто знає, що побудований він ще на початку ХХ ст. як «городской доходный дом», а пізніше тут знаходилася і Міська управа. За всю історію свого існування будинок побачив чимало подій, у ньому працювало та побувало чимало відомих і цікавих людей, його приміщення орендували для лавок, магазинів, типографій, театрів, кінотеатрів, навчальних закладів та багато іншого.

ob4NpQY pso
  Крім екскурсії по корпусу в музеї історії університету було підготовлено фотовиставку, яка  допомогла заглибитись в історичне минуле міста та цієї будівлі, уявити, які перипетії пережив і як змінився будинок за адресою Садова, 2 в місті Умані. Крім того ще однією її метою було показати «старий корпус» не як будівлю навчального закладу, а як витвір архітектурного мистецтва.

93Q -i7F49M