ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Театр української традиції "Дзеркало" в Умані

    Київськи театр «Дзеркало» (головний режисер і директор Петранюк Володимир Іванович) уже давно чекали в стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Мабуть з того часу, як відбулися перемовини і було встановлено час приїзду його в Умань.
       Дата приїзду артистів (15 лютого) була обрана не випадковою. Хотілося якнайближче тему вистави «Блокпост Україна» (автор Б. Гуменюк) наблизити до тих подій, якими живе сьогодні Уманщина, як і вся Україна.

idoGP-qljLk     
    По-перше, 15 лютого - 28-ма річниця виводу військ із Афганістану, досвід воїнів, яких, допоміг вирішити ряд проблем, як на Майдані, так і на фронтах російсько-української війни, коли проходив процес становлення української армії.
   По-друге, 15 лютого 2015 року почалося виведення військ із Дебальцево, що стало трагічною сторінкою у цій битві (загинуло майже 200 українських солдат). Серед них був і наш земляк з Умані Анатолій Слонський, який віддав життя за Україну 7 лютого. Всього за час війни Умань збідніла на одинадцять воїнів.
  По-третє, 15 лютого Стрітення Господнє, день коли зима зустрічається з весною. За повір'ям наші предки запалювали у церквах свічі, приносили додому, щоб захистити оселю від «злих очей». Хочеться, щоб у цей день мільйони українців вогнем свічок відігнали від України зле око Кремля на Сході і хлопці повернулися на мамин поріг.

2 3
 
 
   2 6

    Такими намірами і керувалися на історичному факультеті, коли мова велася по уточненню строків перебування театру «Дзеркало» на факультеті і університеті. А все наступне було досить пристойним професіональним виступом артистів і щирими словами подяки, від імені переповненого актового залу, проректора з виховної роботи Ревнюк Наталії і Карасевича Анатолія, декана факультету. В залі були присутні представники громадських організацій, воїни, які пройшли дорогами війни на Сході, волонтери, викладачі і студенти університету, дружина Анатолія Слонського – Оксана.

2 1


2 4


    Гра артистів театру сподобалася всім присутнім. Вона, в черговий раз, дозволила заглянути в дзеркало сьогоднішньої історії України, де всім болить. В яскравих сценах фронтового життя і житейських буднях Володимир Петранюк показав, зі своїм талановитим колективом, генетичну єдність народу України, глибокий драматизм воєнного конфлікту на рівні громадянської війни, тягу народу до миру, його жертовність і героїзм. Особливо символічно і урочисто прозвучав у залі гімн України, як віра народу в нашу перемогу.


2 2