Майбутнє незалежної України

Сьогодні на історичному факультеті  свято - відлітає у вирій нова когорта випускників-магістрів на самостійні освітянські випробування в українській державі.
       Цей магістерський випуск був потужній, він є самим вдалим витвором праці професорсько-викладацького складу нашого колективу. Він іманентно співпав з науковим злетом на факультеті, бо за час навчання сьогоднішніх випускників було захищено 3 докторські і п'ять кандидатських дисертацій, відкрито дві лабораторії, налагоджено ділові і наукові стосунки з рядом вузів як в Україні так і за її межами.

Досить вдало наукову палітру факультету підтримали студенти - сьогоднішні випускники. А це 10 переможців на всеукраїнських конкурсах і олімпіадах, ряд статей, виступів і яскравих повідомлень на різних рівнях місцевого і загальноукраїнського подіуму. Здобуті перемоги не лише з історії, але із інших галузей науки.
    Це Ольга Перепелюк – друге місце на Україні з соціології (Київ), друге і третє на Всеукраїнському турнірі з історії (Київ), перше місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з історії (Переяслав - Хмельницький), друге місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (Глухів), Квасневська Олександра - 2 і 3 місце на Всеукраїнському турнірі з історії (Київ), Федорів Марія двічі 3 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з політології (Івано-Франківськ), Черевко Люба – 2 місце на Всеукраїнській олімпіаді з політології (Умань). Всі вони отримали дипломи з відзнакою, за свою безцінну діяльність в студентські роки.

Дорогі випускники! Ми бажаємо всім Вам стати в цьому непростому динамічному світі педагогом та стати гарним наставником в формуванні молоді в незалежній Україні. Бо разом Ви – це студентська група магістрів, а кожен окремо – особистість. І мені приємно, що ця особистість сталася на нашому факультеті. І саме такого освітянина чекає сьогодні наша національна школа, який згідно патріотичної палітри свого світобачення є надійним тилом тим воякам, які воюють на Сході за нашу свободу. Пам'ятайте про це самі і донесіть в навчальному процесі до сердець дітей ідеали нашої незалежної України.

Хотілося б, щоб Ви завжди пам'ятали свою Альма Матір, дарували нам, своїм наставникам, щасливі хвилини бачити у Вас провідника передового і такого необхідного у житті України досвіду самоствердження у статусі педагога національної і незалежної України.. Ми чекаємо, що наступить той час, коли і Ваші випускники шкіл продовжать нашу спільну справу на нашому факультеті, бо Ви навіки занесені в його почесні списки.

Щасливої Вам дороги у незвичайний і чарівний світ історичного знання!
Хай допоможуть Вам в цій благородній справі набуті знання на нашому факультеті і Господь Бог!

Чому так неспокійно на душі і тісно в наших грудях?
Дивлюсь у очі Вам колегам, що самостійно йдете в світ.
І, десь, сльоза злодійкувато заблистіла у очах при людях,
Як ніби й не було в нас спільних майже шести літ.

А час миттєвістю пробіг, лиш у думках сцени посвяти,
Де Ви на паперті життя всі надзвичайно вбрані в стрим,
А перед Вами Колізей, що стане згодом ваша рідна Альма Мати.
І плани Ваші на життя, що юність вбрала ще у грим.

Та, Ви, мужніли на очах і ми раділи разом з Вами!
Молили Бога, щоби стався той непростий в мудрість похід!
Щоб, Ви, навчились рід цінити і бачить в людях світле й гарне,
І щоб лишили в учнях свій - несхожий з тисячами слід.

І ось сьогодні всі ми в залі, хто вболівав й навчав роками,
Щоб максимально Вам вдалася в житті учительська судьба.
Ми кулаки будем тримати, в нас одна доля тепер з Вами,
Бажаєм щастя на майбутнє, бо шлях до істини є вічна боротьба.