Відкриття виставки «Люди свободи» в Умані

Напередодні Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в державному історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань» відбулося відкриття виставки «Люди Свободи». Організаторами виставки стали Український інститут національної пам’яті, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центр досліджень визвольного руху, UA:Перший.
 Як зазначили ведучі заходу (начальник Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Людмила Гекалюк та аспірант Ігор Опацький) виставка присвячена людям, котрі незважаючи на складні і драматичні перипетії буремного ХХ століття своєю працею і боротьбою зробили можливим відновлення незалежності України. Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем.

Відкриття виставки відвідали Секратар Уманської міської ради Людмила Кирилюк, громадський діяч В’ячеслав Зозуля, студенти історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, громадськість міста.
Експонування виставки в Умані проходитиме до 2 березня 2017 року.

Довідка:
Серед імен Людей Свободи – політичний діяч, публіцист, перший ідеолог українського націоналізму Микола Міхновський, поет і дисидент Василь Стус, співак Володимир Івасюк, художниця Катерина Білокур, конструктор космічних кораблів Сергій Корольов, актор, режисер-новатор Лесь Курбас, отаман Холодноярської республіки Василь Чучупак, композитор, автор музики «Щедрика» Микола Леонтович, художник, автор перших українських державних знаків Георгій Нарбут, академік, сходознавець, етнограф, поліглот (знав понад 60 мов) Агатангел Кримський, меценат Євген Чикаленко та інші. Завершує експозицію виставки наймолодший герой Небесної Сотні Назар Войтович, який загинув у 18 років і уособлює зв’язок між тим шляхом, який довелося пройти Україні до незалежності, змінами, які відбувалися під час Революції гідності, та майбутнім, яке ще чекає на Україну.