Екскурсія істориків до Канева

Відповідно до указу Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», студенти історичного факультету, за сприяння голови профспілки університету Олександра Семеновича Осадчого, відвідали сакральне місце для кожного українця - могилу Тараса Григоровича на Чернечій горі у Каневі.

Екскурсійний маршрут істориків розпочався з прогулянки шевченковою алеєю, котра вела студентів до підніжжя Тарасової гори. Майбутні педагоги вшанували пам´ять геніального українця покладанням квітів до його могили.

Відвідавши Шевченківський національй заповідник історики ознайомилися з трьома експозиційними розділами, що розташовані на першому і другому поверхах музею. Величезні автопортрети, що відображали різні періоди життя поета, банери з живописними роботами Шевченка та офорти у вітринах – ось далеко не повний перелік експонатів, котрі переносили студентів до славного історичного минулого нашої країни. Завдяки ним ще раз відкрили для себе Кобзаря як талановитого художника.

Наступні зали, присвячені віхам життя Тараса Григоровича, були сповнені цікавих документів, картин та фотографій. Вони пов'язані не тільки з постаттю самого поета, але і розкривали його оточення, час, в який він жив.

Меморіальний зал розповідає про смерть і похорон Т.Шевченка в Петербурзі, про перевезення домовини з тілом Т.Шевченка з Петербурга в Україну і поховання в Каневі, про впорядкування Шевченкової могили у 60-80 роках ХІХ ст., про відвідини могили видатними митцями і про відзначення ювілейних Шевченківських дат.

Після цього на істориків чекала «Тарасова світлиця» - перший народний музей Тараса Григоровича.

Щиро дякуємо голові профспілки університету Олександру Семеновичу Осадчому за допомогу в в організації поїздки!

{phocagallery view=category|categoryid=16| limitstart=1|limitcount=35|detail=3|displayname=0| displaydetail=3|displaydownload=0|imageshadow=shadow1|displaybuttons=0}