Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

Глибинами уманського провалля

Студенти ІІ курсу історичного факультету, під керівництвом доцента кафедри історії України Скус Ольги Володимирівни, відвідали центральну площу міста Умань, де у результаті ведення робіт з реконструкції утворилося провалля, що сягає кількох метрів глибини. Як відомо, такі провалля у місті з’являються досить часто, адже майже вся територія Умані розташована на розгалуженій системі підземних ходів, які часом нагадують про славетну історію старого міста. Підземні комунікації, які охоплюють сучасне місто з майже стотисячним населенням, почали будуватися задовго до XVII ст. Процес тривав ІІ–ІІІ століття.

IMG 75361aab98249a00a4691a36a36c4904 V

Після побаченого, студентка-історик поділилися враженнями: «Нам було цікаво дізнатися хто і навіщо їх колись викопав, але на превеликий жаль поки існують лише гіпотези… Ми, у свою чергу, хочемо вірити і сподіваємося, що то дійсно шляхи уманських підземних коридорів часів Гайдамаччини. Маємо надію й на те, що нинішня місцева влада внесе зміни у проект розбудови площі, для подальшого створення оглядового майданчика даної історичної знахідки…» – каже Гомонюк Вікторія.

IMG 61544dcecf3da6a27d4961a027893664 V