80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

ТРЕТЙ ЗАЇЗД НА АРХЕОЛОГІЧНУ ПРАКТИКУ – ТРАДИЦІЙНА ПОСВЯТА У ПОЧЕСНІ АРХЕОЛОГИ

Третій заїзд на археологічну практику промайнув для студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини як виняткова цікава і незабутня історична мить. Вона дозволила майбутнім історикам і державотворцям доторкнутися до казкової цивілізації минувшини трипільського народу, освідомити в нестандартних умовах короткочасного перебування і проживання почуття гордості за наших славних предків.

Уже традиційною стала екскурсія до Історико-культурного заповідника «Трипільська культура». Тут доцільним потрібно акцентувати увагу на тому, що практиканти третього заїзду поповнили музейні експонати. Вони відкопали неперевершені експонати минувшини у вигляді трипільського посуду. Керівництво факультету вдячне за змістовно організовану практику – куратору археологічної практики від Інституту Археології НАН України, кандидату історичних наук, Олексію Корвіну-Піотровському, кандидату історичних наук Інституту археології НАН України Едуарду Овчиннікову, Дмитру Чорноволу, Дмитру Желегі, Івану Радомському, директору Історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владиславу Чабанюку, керівнику третього заїзду практикантів, завідувачу музеєм Трипільської культури імені Володимира Круца в УДПУ імені Павла Тичини Олегу Бойко. На високому рівні було врегульовано забезпечення продуктів харчування заїзду і ряд інших організаційних питань за які відповідала Катерина Діденко, викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання і робота начальника кухні – повара Наталії Борисівни.
А потім відбулася найважливіша історична мить як підсумок археологічної практики – посвята у почесні археологи, щоби мати змогу бути душею і серцем, символічно причетний до цієї романтичної і таємничої професії. Дякуючи студентам старшого курсу Ігорю Макарову і Віталію Поміркованому, а також чітким діям практикантів згідно сценарію посвяти свято вдалося. Тут були присутні і чари відьми, і нестандартні на несподіванки маршрути по карті, і смачний напій наших таємничих предків, і пошановане відношення до основного інструменту проникнення в таємничий підземний світ трипільчанина – лопати і дарунок-нагорода на пам'ять – маленький шматок древнього посуду, що відкопали практиканти на території найбільших поселень у світі трипільської цивілізації у районі села Легедзине.

На третю посвяту історичний факультет прибув у складі делегації на чолі з деканом, професором Анатолієм Карасевичем. У складі гостей були - Катерина Діденко - викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання; Сергій Куценко – кандидат історичних наук, викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання, куратор групи практикантів; Оксана Карасевич – завідувач лабораторії «Відродження нації».
У вітальних словах гостей дійства було наголошено на вагомості набутих навиків студентів під час проходження практики в патріотичному вихованні молоді, її бережному відношенню до історичної минувшини народу, набуття нових якісних цінностей у формуванні освітянської і державотворчої позиції майбутніх істориків.

Прошу привітати учасників третього заїзду в казковий трипільський світ і набуття ними почесного статусу археолога:
Це - Богатчук Іванна, Заболотній Денис, Караджієв Максим, Книш Анастасія, Максимов Роман, Бомко Олександр, Стратієвська Ірина, Табунщик Олександр, Ковальчук Лілія, Купчик Марія, Люта Наталія, Петренко Марина, Сковлюк Вероніка, Якименко Тарас, Ганджо Роман