dec

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!
ДОРОГІ НАШІ ДІТИ – МАЙБУТНІ ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Наступила найважливіша і найвідповідальніша пора у Вашому житті – куди піти навчатися далі, щоб у майбутньому зайняти достойне місце у розбудові нашої України. Це той вирішальний крок у Вашому житті коли потрібно розпочинати писати повість свого майбутнього з чистого аркуша. Мені б хотілося, щоб Ваш вибір вдався, щоб Ви знайшли себе у цьому не простому світі вже з юних років. Я буду молитися за Вас і просити в Бога бути милосердним.
Але є ще одна свята стезя, яка завжди боліла у нашого народу і болить сьогодні. На ній за нашу Волю і Незалежність згоріли Небесні роти і батальйони у російсько-українській війні на Сході, віддали своє життя наші брати і сестри. Цю горду і незрадливу даму кликали у всі віки КЛІО (Історія). Вона настільки цікава і різноманітна, несподівана і всебічна, що доторкнувшись хоч раз до її святих ІСТИН, Ви закохаєтесь у неї на все життя. І потім вже не зможете зрадити її ніколи, бо Вона мудро допоможе зрозуміти Вам сенс і майбутні перспективи долі нашої рідної неньки України. Людина, яка знає справжню історію своєї держави не з позиції політичного чи ідеологічного замовлення, а згідно об’єктивного тлумачення істин і історичної правди, нездоланна.
Саме тому, я запрошую Вас, майбутню еліту України, пізнати перлини історичної мудрості у нас на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. До Ваших послуг дві спеціальності – Історія та археологія і Середня освіта (Історія), чотири спеціалізації – європеїстика, краєзнавчо-туристична робота, правознавство та географія. Вперше цього року запрошуємо на навчання абітурієнтів, які склали два предмети ЗНО (українську мови і літературу  та Історію України або географію) на навчання за спеціальністю 081 "Право" освітньо-професійного ступеня "Молодший бакалавр" (термін навчання - 2 роки).

ДО ЗУСТРІЧІ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ!

ТРЕТЙ ЗАЇЗД НА АРХЕОЛОГІЧНУ ПРАКТИКУ – ТРАДИЦІЙНА ПОСВЯТА У ПОЧЕСНІ АРХЕОЛОГИ

Третій заїзд на археологічну практику промайнув для студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини як виняткова цікава і незабутня історична мить. Вона дозволила майбутнім історикам і державотворцям доторкнутися до казкової цивілізації минувшини трипільського народу, освідомити в нестандартних умовах короткочасного перебування і проживання почуття гордості за наших славних предків.

Уже традиційною стала екскурсія до Історико-культурного заповідника «Трипільська культура». Тут доцільним потрібно акцентувати увагу на тому, що практиканти третього заїзду поповнили музейні експонати. Вони відкопали неперевершені експонати минувшини у вигляді трипільського посуду. Керівництво факультету вдячне за змістовно організовану практику – куратору археологічної практики від Інституту Археології НАН України, кандидату історичних наук, Олексію Корвіну-Піотровському, кандидату історичних наук Інституту археології НАН України Едуарду Овчиннікову, Дмитру Чорноволу, Дмитру Желегі, Івану Радомському, директору Історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владиславу Чабанюку, керівнику третього заїзду практикантів, завідувачу музеєм Трипільської культури імені Володимира Круца в УДПУ імені Павла Тичини Олегу Бойко. На високому рівні було врегульовано забезпечення продуктів харчування заїзду і ряд інших організаційних питань за які відповідала Катерина Діденко, викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання і робота начальника кухні – повара Наталії Борисівни.
А потім відбулася найважливіша історична мить як підсумок археологічної практики – посвята у почесні археологи, щоби мати змогу бути душею і серцем, символічно причетний до цієї романтичної і таємничої професії. Дякуючи студентам старшого курсу Ігорю Макарову і Віталію Поміркованому, а також чітким діям практикантів згідно сценарію посвяти свято вдалося. Тут були присутні і чари відьми, і нестандартні на несподіванки маршрути по карті, і смачний напій наших таємничих предків, і пошановане відношення до основного інструменту проникнення в таємничий підземний світ трипільчанина – лопати і дарунок-нагорода на пам'ять – маленький шматок древнього посуду, що відкопали практиканти на території найбільших поселень у світі трипільської цивілізації у районі села Легедзине.

На третю посвяту історичний факультет прибув у складі делегації на чолі з деканом, професором Анатолієм Карасевичем. У складі гостей були - Катерина Діденко - викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання; Сергій Куценко – кандидат історичних наук, викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання, куратор групи практикантів; Оксана Карасевич – завідувач лабораторії «Відродження нації».
У вітальних словах гостей дійства було наголошено на вагомості набутих навиків студентів під час проходження практики в патріотичному вихованні молоді, її бережному відношенню до історичної минувшини народу, набуття нових якісних цінностей у формуванні освітянської і державотворчої позиції майбутніх істориків.

Прошу привітати учасників третього заїзду в казковий трипільський світ і набуття ними почесного статусу археолога:
Це - Богатчук Іванна, Заболотній Денис, Караджієв Максим, Книш Анастасія, Максимов Роман, Бомко Олександр, Стратієвська Ірина, Табунщик Олександр, Ковальчук Лілія, Купчик Марія, Люта Наталія, Петренко Марина, Сковлюк Вероніка, Якименко Тарас, Ганджо Роман