изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ТРЕТЙ ЗАЇЗД НА АРХЕОЛОГІЧНУ ПРАКТИКУ – ТРАДИЦІЙНА ПОСВЯТА У ПОЧЕСНІ АРХЕОЛОГИ

Третій заїзд на археологічну практику промайнув для студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини як виняткова цікава і незабутня історична мить. Вона дозволила майбутнім історикам і державотворцям доторкнутися до казкової цивілізації минувшини трипільського народу, освідомити в нестандартних умовах короткочасного перебування і проживання почуття гордості за наших славних предків.

Уже традиційною стала екскурсія до Історико-культурного заповідника «Трипільська культура». Тут доцільним потрібно акцентувати увагу на тому, що практиканти третього заїзду поповнили музейні експонати. Вони відкопали неперевершені експонати минувшини у вигляді трипільського посуду. Керівництво факультету вдячне за змістовно організовану практику – куратору археологічної практики від Інституту Археології НАН України, кандидату історичних наук, Олексію Корвіну-Піотровському, кандидату історичних наук Інституту археології НАН України Едуарду Овчиннікову, Дмитру Чорноволу, Дмитру Желегі, Івану Радомському, директору Історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владиславу Чабанюку, керівнику третього заїзду практикантів, завідувачу музеєм Трипільської культури імені Володимира Круца в УДПУ імені Павла Тичини Олегу Бойко. На високому рівні було врегульовано забезпечення продуктів харчування заїзду і ряд інших організаційних питань за які відповідала Катерина Діденко, викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання і робота начальника кухні – повара Наталії Борисівни.
А потім відбулася найважливіша історична мить як підсумок археологічної практики – посвята у почесні археологи, щоби мати змогу бути душею і серцем, символічно причетний до цієї романтичної і таємничої професії. Дякуючи студентам старшого курсу Ігорю Макарову і Віталію Поміркованому, а також чітким діям практикантів згідно сценарію посвяти свято вдалося. Тут були присутні і чари відьми, і нестандартні на несподіванки маршрути по карті, і смачний напій наших таємничих предків, і пошановане відношення до основного інструменту проникнення в таємничий підземний світ трипільчанина – лопати і дарунок-нагорода на пам'ять – маленький шматок древнього посуду, що відкопали практиканти на території найбільших поселень у світі трипільської цивілізації у районі села Легедзине.

На третю посвяту історичний факультет прибув у складі делегації на чолі з деканом, професором Анатолієм Карасевичем. У складі гостей були - Катерина Діденко - викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання; Сергій Куценко – кандидат історичних наук, викладач кафедри всесвітньої історії та методик викладання, куратор групи практикантів; Оксана Карасевич – завідувач лабораторії «Відродження нації».
У вітальних словах гостей дійства було наголошено на вагомості набутих навиків студентів під час проходження практики в патріотичному вихованні молоді, її бережному відношенню до історичної минувшини народу, набуття нових якісних цінностей у формуванні освітянської і державотворчої позиції майбутніх істориків.

Прошу привітати учасників третього заїзду в казковий трипільський світ і набуття ними почесного статусу археолога:
Це - Богатчук Іванна, Заболотній Денис, Караджієв Максим, Книш Анастасія, Максимов Роман, Бомко Олександр, Стратієвська Ірина, Табунщик Олександр, Ковальчук Лілія, Купчик Марія, Люта Наталія, Петренко Марина, Сковлюк Вероніка, Якименко Тарас, Ганджо Роман