Вельмишановна студентська громадо, дорогі друзі! Професорсько-викладацький колектив, студентська рада факультету щиро
вітають Вас з професійним святом – Днем студента.

Його відзначення є своєрідним визнанням Вашої наполегливої праці на шляху набуття фахових навиків та здобуття необхідних для цього знань.
Мабуть я не буду претендувати на відому істину, що по-справжньому навчатися, то досить нелегка справа. Тому, що названий процес - це щоденна зібраність, організованість, цілеспрямованість і твердий та омріяний поступ вперед до Вашої життєвої мети.
Хочеться побажати Вам, щоб Ви усе встигали робити: і вчитись, і самостверджуватись, і дорослішати. Найголовніше – не бути байдужими до тих незвичних соціальних і політичних процесів, які стали невід’ємними від Вашого обраного статусу – бути істориком. Не скнійте, і ніколи не чекайте подарунків від її величності Долі, бо вона не всіх обдаровує, не гніться від тимчасових негараздів і незвичних випробувань. Будьте оптимістами і навіть крок назад після кроку вперед не вважайте невдачею – це просто черговий тактичний Ваш рух у пізнанні таємничого історичного простору! Горіть, палайте, освічуйте шлях у житті собі і тим, хто знаходиться
поруч з Вами.

Ми зичимо Вам міцного здоров’я, гарного настрою, здійснення всіх Ваших мрій, благополуччя Вашим рідним і близьким.

Онлайн засідання Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України

11 лютого 2021 року відбулося онлайн засідання Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України. На засіданні серед 620 присутніх представників була викладачка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – член підкомісії Науково методичних комісій сектору вищої освіти Науково-методичної ради доцент кафедри всесвітньої історії та методик навчання Возна З.О.

На засіданні було заслухано виступ Генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти Олега Шарова. У предметному полі засідання стали завдання сектору вищої освіти науково методичної ради та науково-методичних комісій МОН у 2021 р. Серед засадничих документів була представлена Стратегія розвитку ВО в Україні на 2021 – 2031 роки; Державна програма відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання студентів ЗВО; Законопроєкт «Про освіту дорослих» та ін.

Олег Шаров зупинив увагу учасників зібрання на основних новаціях вищої освіти у 2021 році, серед яких: документи про освіту власного зразка; пілот Єдиного державного кваліфікаційного іспиту; нова редакція ліцензійних умов; допуск приватних ЗВО до державного замовлення; моніторинг працевлаштування випускників; «регульовані» спеціальності.  Доповідач детально прокоментував стан і проблеми укладання Стандартів вищої освіти, відзначивши, що станом на 08.02.21р. розроблений 301 стандарт із 354.

Під час обговорення виступу багато питань присутніх були  присвячені сертифікації Національної рамки кваліфікацій, регульованим професіям, моніторингу працевлаштування випускників, міждисциплінарним освітнім програмам та ін.

Детальніше із презентацією можна познайомитися на сайті науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти: https://nmc-vfpo.com/story/zasidannya-naukovo-metodychnoyi-rady-ministerstva-osvity-i-nauky-ukrayiny/