ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВОГО ЗБІРНИКА «СВІТЛО РОЗУМУ ТА МУДРОСТІ. УКРАЇНСЬКО-ТЮРСЬКА СПІЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА (З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ 880-ЛІТТЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКОГО МИСЛИТЕЛЯ ТА ПОЕТА НІЗАМІ ГЕНДЖЕВІ)»

8 грудня 2023 р. на базі Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулася презентація наукового дослідження: "Світло розуму та мудрості. Українсько-тюрська спільна культурна спадщина (з нагоди відзначення 880-ліття від дня народження азербайджанського мислителя та поета Нізамі Генджеві)". Збірник містить матеріали міжнародної наукової конференції «Українсько-тюркська спільна культурна спадщина», яка відбулася 22 жовтня 2021 року в м. Харкові. До збірника наукових праць увійшли статті дослідників, які досліджують проблемні питання з історії, географії, мови, культури, міжнародних відносин українського та тюрських народів у цивілізаційному виборі.

Активну участь у підготовці статей до збірника наукових праць взяли науковці і викладачі із інших країн: Туреччини, Азербайджану, Узбекистану, Казахстану. На заході були присутні вчені з усіх куточків України – Києва, Харкова, Умані, Івано-Франківська, Полтавщини, а також із Туреччини і Азербайджану.

photo1702210294 1

photo1702033050

Із вітальним словом виступили ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Гончаренко Михайло Федорович, проректор з міжнародного співробітництва Харківського національного університету радіоелектроніки, голова Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг» Мурад Омаров.

photo1702210262

photo1702210134

Під час презентації Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки Сеймур Мардалієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької республіки Мустафа Левент Більген наголосили про високий рівень відносин між країнами та подякували авторам збірника за їх вклад у налагодженню міжнародної комунікації.

У заході взяли участь представники історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини ‒ доктор історичних наук, професор Біляєва Світлана Олександрівна, кандидат історичних наук, доцент Джагунова Олена Ігорівна, кандидат історичних наук, доцент Куценко Сергій Юрійович.

У Online-форматі доєдналися до заходу в.о. декана історичного факультету, кандидат історичних наук, професор Скус Ольга Володимирівна, доктор історичних наук, професор Священко Зінаїда Василівна та студенти першого курсу.

photo1702030923

photo1702030922

photo1702118365

На презентації виступили: Турангли Фергад Гардашкан Оглу, доктор історичних наук, професор кафедри загального і слов’янського мовознавства факультету гуманітарних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий редактор; Кудряченко Андрій Іванович, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України, директор Інституту всесвітньої історії Національної Академії Наук України; Рахно Костянтин Юрійович, доктор історичних наук, старший дослідник, провідний співробітник, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, упорядник; Циганенко Вікторія Леонідівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри українознавства, Харківський національний університет радіоелектроніки, упорядник, літературний редактор; Біляєва Світлана Олександрівна, доктор історичних наук, професор, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, співатор; Священко Зінаїда Василівна, доктор історичних наук, професор, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, запрошений гість; Ібрагім Телліоглу, доктор історичних наук, професор, факультет гуманітарних і соціальних досліджень, Університет «Ондокуз Майис», Самсун, співавтор; Пилипчук Ярослав Валентинович, доктор історичних наук, старший викладач кафедри цивілізаційної історії Східної Європи, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, співавтор.

У дружньому колі авторів збірника та гостей презентації обговорювалися ідеї та плани подальшого співробітництва та здійснення цікавих наукових проектів у майбутньому.