Експозиція до Дня Героїв Небесної Сотні «На лінії вогню»

20 лютого Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні. Щоб віддати належну шану учасникам Революції гідності та вшанувати пам’ять полеглих, студенти 22 групи історичного факультету підготували тематичну експозицію «На лінії вогню». Експозиція складалася з кількох розділів, які інформували про події, що сколихнули увесь світ.

Один з розділів складався з номерів щоденної всеукраїнської газети «День», котра на своїх шпальтах детально висвітлювала події Революції гідності. Влучні заголовки, глибокі думки, промовисті фото, прогнози та надії експертів і учасників революції  - переглядаючи номери газети, студенти детально згадали хід революційних подій. І надали можливість всім охочим, переглянувши виставку, також згадати ці події.

День Героїв Небесної Сотні газета День
Ігор Опацький
  Щоденну хронологію подій та фото, які ці події ілюструють, було представлено на виставці під умовною назвою «Хронологія Революції гідності». Події кожного дня революції, з першої протестної акції 21 листопада 2013 року до жалобної неділі 23 лютого 2014 року, були представлені у вестибюлі нашого університету.

Знайшли своє відображення в експозиції і «символи» Євромайдану, без яких наші спогади про Революцію були б не повними. «Йолка», требушет, барикади, каска, водомет, «Коктейль Молотова» - студенти підготували довідки і фото про ці символи.

Буремні події на Майдані не обійшлися без революційних пісень, які надихали, підтримували, і врешті кожна з яких ставала окремим гімном Євромайдану. Під їх мелодію плакали, проводжали в останню путь, і сотнями тисяч об'єднувалися. Це пісні, переважно українських виконавців, після подій на Майдані вже увійшли в історію Революції гідності. Тому студентами було сформовано список «Музика Майдану», до якого ввійшли пісні груп Океан Ельзи, Ляпис Трубецкой, Піккардійська Терція, Скрябін та ін.

День Героїв Небесної Сотні
  Під час Євромайдану відбувся сплеск креативу. В результаті цього суспільство отримало багато тематичних плакатів, демотиваторів, зображень, карикатур. З’явилися нові імена в поезії. Кілька зразків революційної творчості студенти підготували для експозиції.

День Героїв Небесної Сотні

Куратор групи Ігор Опацький повідомив, що мета цієї експозиції – віддати шану учасникам Революції гідності, вкотре згадати вир революційних подій, ідеали, за які боролися громадяни і за які вмирали Герої Небесної Сотні. В пам’ять про них і було експоновано відповідні матеріали та список Героїв, які загинули під час Революції гідності. Нашу відповідальність перед Героями Небесної Сотні символізує репродукція картини Олександра Мельника «Бачу справи твої, людино», яка розміщена над експозицією і пронизливим поглядом дивиться в душу кожного з нас.