ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Круглий стіл з нагоди Міжнародного дня демократії.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

  Демократія являє собою особливий повноцінний політичний режим, заснований на методі колективного чи колегіального прийняття рішень, при якому кожен з учасників врядування має рівний вплив на кінцевий результат владотворення. Її відносять до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей, як фундамент для побудови принципів всіх провідних держав світу, співтовариств, союзів і федерацій, а також є основою функціювання Організації Об’єднаних Націй

HHxlkehRuzs
Механізми впливу демократії на соціум засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів і її моделі. Що доречним є сьогодні, - на даний момент не існує єдиної моделі демократії, тому що теорія далеко не завжди може співпадати з практикою, проте прогресивне міжнародне співтовариство активно виступає на підтримку зусиль держав і урядів щодо заохочення та зміцнення всіх демократичних процесів. 
Враховуючи ряд факторів, пропозицій, ініціатив та багаточисельних практичних напрацювань, Генеральна Асамблея ООН, за даними проекту Dilova Mova. com, на своєму 46 пленарному засіданні, яке відбулося 8 листопада 2007 р., ухвалила рішення щодо щорічного відзначення Міжнародного дня демократії, який встановила на 15 вересня кожного року, що було юридично підтверджено у відповідній резолюції № 62/7. 
«Сьогодні ми підбиваємо підсумки ще одного року знаменних подій в історії демократії - історії, яку продовжують писати люди, які сповнені бажанням домагатися поваги своєї гідності і прав людини, покласти край корупції, самостійно вирішувати свою долю, трудитися, відновлювати справедливість і повноцінно брати участь у політичному житті», - йдеться у посланні Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна. 

oD2hgT4Cl1k

15 вересня 2016 р. на факультеті відбулось засідання круглого столу з нагоди Міжнародного дня демократії. 
Декан факультету Карасевич А. О. наголосив, що демократію вважають основним трендом світової політики, адже демократія залежить від моральності, духовності, історико-культурних цінностей, які притаманні певним етнографічним територіям. 
Доцент Фицик І. Д. детально розповів про демократію як політичну форму правління наводячи влучні висловлювання відомих політиків та філософів. Акцентував увагу студентів на проблемі трактування демократії в Україні, а також звернув увагу на демократичний лад в Україні, його переваги та недоліки. 
Завідувач лабораторії «Соціовимір», доц. Балановський Я. М. проінформував усіх присутніх про результати соціологічного дослідження, проведеного на історичному факультеті, суть якого полягала у визначенні ставлення молоді до демократії як форми правління у сучасному суспільстві. 
Завідувач навчально-методичної лабораторії «Відродження нації» Карасевич О. О., лаборант Макаренко О.М. підготували виставку наукової літератури по даній проблемі, яку можуть використати студенти факультету при написанні дипломних і курсових робіт. 

lJVhvICEeHM

Логічним завершенням засідання був короткометражний фільм відзнятий студентами «Демократія очима молоді».