Вшанування 75-их роковин трагічних подій в урочищі Зелена Брама

15 вересня 2016 р. на території колишнього концентраційного табору Schtalag 349 («Уманська яма») студентами ІІ курсу історичного факультету під керівництвом доцента кафедри історії України Скус Ольги Володимирівни відбулося вшанування пам'яті загиблих воїнів та жертв Другої світової війни, що в липні-вересні 1941 р. героїчно боролися проти нацистських загарбників в урочищі Зелена Брама.

0fEkjWF0n4g
Ольга Скус розповіла, що у кінці літа 1941 року в оточення попали 6-а та 12-а армії Південно-Західного фронту, особовий склад яких майже повністю загинув або потрапив у полон до концентраційного табору Schtalag 349.
Зокрема, наголошено було про героїчний супротив оборонців Зеленої брами, який надав можливість евакуювати промисловість і, головне, позбавив окупантів впевненості у блискавичній війні і швидкій перемозі.

8oGrBVZ92zM

Призначення та моральний обов'язок сьогоднішньої молоді перед жертвами Другої світової та нинішніми захисниками України воїнами –АТО, це на їхній невинній крові вибудувати храм шанобливості, єдності й порозуміння.