Засідання літературної студії «Поетична Кліо» присвячене Дню народженню Т. Шевченка

9 березня у рамках заходів до дня народження Т. Шевченка на історичному факультеті відбулося позачергове засідання літературної студії «Поетична Кліо» - «Тарас Шевченко: Геній і Пророк».

Засідання студії відкрила студентка IV курсу Олена Бугай доповіддю про значущість особистості поета та його вклад у розвиток української культури. Декан факультету професор Карасевич А. О. зачитав власний вірш присвячений Т. Шевченку, а професор Біляєва С. О. провела паралелі між рядками написаними понад 200 років тому і актуальністю їх змісту у нашому сьогоденні.

Студенти ділилися роздумами про долю Кобзаря, розкривали яскраві сюжети його життя, своє розуміння творчості поета, змістовно вели дискусію про актуальність творів українського Пророка, декламували власні поезії та улюблені вірші Великого Генія.

Зустріч показала, що Тараса Шевченка пам'ятають поважають, ним захоплюються, до нього прислухаються. Він і сьогодні сучасний. Його твори, пройняті демократичними ідеями, набули популярності серед широких народних мас. Всесвітнє значення має заклик митця до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе – до волі.