СВЯТО ФУТБОЛУ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

10 квітня 2017 р. вся спортивна громада історичного факультету на чолі з деканом проф. Карасевичем А.О. взяла участь у святкуванні ювілею одного із грандів українського і європейського футболу ФК «Динамо»-Київ, якому 13 травня нинішнього року виповнюється 90 років від дня заснування. Кому не відомі прізвища наших улюбленців – Й. Сабо, В. Мунтяна, В. Лобановського, В. Каневського, О. Базилевича, В. Рудакова, В. Баннікова, О. Гусева, А. Ярмоленко, В. Сосніхіна, А. Шевченка, А. Бишевця, С. Реброва?

«Динамо»-Київ у своїй футбольній біографії був 11 разів чемпіоном СРСР, 9 разів робив коло пошани по стадіону з Кубком СРСР, вони є 15-ти разовими чемпіонами України, 11-ти разовими переможцями Кубку України, двічі кияни завойовували Кубок кубків УЄФА, один раз у них була перемога за Суперкубок УЄФА, чотири рази завойовували Кубок Співдружності. Олег Блохін і Ігор Беланов отримували «Золотий м'яч», Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко і Артем Мілевський – «Золотий мяч» України, Олександр Шовковський 9 разів ставав кращим воротарем у чемпіонатах України. Олексій Михайличенко був Олімпійським чемпіоном, а Андрій Шевченко лише один за 90 років існування Київського клубу був зарахований до списків ФІФА – 100 самим Пеле. До речі, з усіх футболістів СРСР такої пошани було надано лише Рінату Дасаєву, воротареві колишньої супердержави СРСР.

До названого ювілею був приурочений футбольний турнір факультету. За пальму першості змагалися три команди трьох курсів. У фіналі зустрілася команда першого курсу «Ураган» і команда третього курсу «Тайфун». З переконливим рахунком 6:0 перемогу отримав «Ураган» (капітан команди Панов Вадим). Відповідно, другою була команда «Тайфун» (капітан команди Лученко Віталій). А бронзовими призерами факультету стала команда другого курсу «Цунамі» (капітан команди Гуцал Тимофій). Команди нагороджені почесними дипломами і ювілейним тортом.

Турнір визначив збірну факультету, яка буде грати в університетському турнірі на Кубок Ректора.