ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

СТРАТЕГІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ДІЇ

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

     12 квітня відбулася зустріч історичного факультету (декан Карасевич А.О., заступник декана з виховної роботи Шауренко А.В., працівник лабораторії «Відродження нації» Макаренко О.М.) з представниками громадсько-політичного руху «Національний корпус» міста Умані (голова – Ткаченко Владислав, його колеги) з питань співробітництва у галузі патріотичного і національного виховання.



2

5
     Національний Корпус «Азов» (також вживають Цивільний Корпус – абревіатуру ЦК «Азов») – громадсько-політичний організований рух, що утворився навесні 2015 р. з ветеранів антитерористичної операції, волонтерів та громадських активістів на базі громадської організації «Патріот України». Більшість ветеранів, що долучилися – вихідці з полку «Азов», звідки й відповідна назва організації. Метою діяльності Цивільний Корпус «Азов» називає боротьбу з внутрішніми ворогами задля розчищення дороги у політику молодим і щирим патріотам України.
      Наразі Національний Корпус «Азов» уособлює собою найбільшу багаторівневу націоналістичну організацію в Україні. Активісти Цивільного корпусу «Азов» організовують сотні акцій різного спрямування: допомога сім'ям загиблих бійців, боротьба з незаконними забудовами, точками продажу алкоголю та наркотиків, проведення уроків мужності у школах та університетах, бойова підготовка активістів, спортивні змагання, круглі столи про сьогоднішнє і майбутнє України тощо.
      Вагомою є діяльність Цивільного корпусу «Азов» щодо пропаганди здорового способу життя, відстоювання національних традицій українського народу, формування національної ідеї. У цьому плані ставка робиться на молоде покоління, його виховання на принципах національної честі та гідності – проти культу споживання, щоб молоді люди пишалися своїм українським походженням і громадянством.


4
       Особливо цікавими є документальні фільми в дусі найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність України. Це безпосередньо вписується у державну програму – Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 рр., згідно з якою проходить нині процес виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності та моральності, як суттєвих чинників формування нової нації.
       Представники Національного корпусу м. Умані, на чолі з його очільником Ткаченком Владиславом, при зустрічі з студентами історичного факультету продемонстрували зразки зброї (автомати, гранатомет, пістолет Макарова, гранати, штик-ніж), які сьогодні перебувають на озброєні українського війська на Сході. Були показані приклади надання первинної медичної допомоги у бойових умовах, вміння користуватися джгутом для первинної зупинки кровотечі перед госпіталізацією. Гості розповіли про героїчні приклади служіння народу України українських вояків в умовах агресії Росії і окупації нею Криму, частини Луганської і Донецьких областей. Студенти-історики, майбутні державотворці і захисники України поставили гостям низку запитань і отримали кваліфіковану відповідь. Зустріч проходила у доброзичливій обстановці і взаємоповазі.

3

7
      Особливо сподобалася глядачам патріотична кінострічка «Рух», яка навела на роздуми про нестабільність світу, в якому ми сьогодні живемо. Всі присутні ніби побували в окопах жорстокої війни і протягнули руку допомоги тим воякам, які захищають нашу незалежність.
      Патріотична година промайнула непомітно. Всі були переконані, що подібні діалоги потрібні, бо тільки так ми зможемо знайти спільні шляхи до нашої єдності і відстояти свою незалежність і свободу.

1

       На закінчення зустрічі голова Національного корпусу Ткаченко В. вручив декану історичного факультету Карасевичу А., збірку віршів патріотично налаштованих авторів «Коли неможливо змовчати», яка була видана у рубриці «Бібліотека Азова» у 2015 р. В свою чергу, з перспективою на подальше співробітництво у плані національно-патріотичного виховання молоді, гості отримали збірку віршів «Нерв», презентація якої відбулася на факультеті 6 грудня 2016 р. до дня Збройних сил України (автор Карасевич Анатолій


6